Miłość należy budować

Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś, że miłości się nie znajduje; ją się buduje, wkładając w ów proces wiele pracy, wysiłku i serca. Bardzo trudno nie zgodzić się z tą opinią. To właśnie takie związki są w stanie sprostać nawet najokrutniejszym przeciwnościom losu, zapewniają prawdziwe wsparcie obu stronom, a także są źródłem radości i pozytywnych emocji.

Podstawą zdrowej, szczęśliwej relacji jest przede wszystkim bycie z drugą osobą na dobre i na złe, jak głosi przysięga małżeńska. Nie chodzi bowiem o to, by być u boku swego partnera jedynie wtedy, gdy okoliczności są ku temu sprzyjające. Wprost przeciwnie – choć szczęśliwe chwile są bardzo ważne, to właśnie trudne momenty są tym, co scala związek, pokazuje, że ma się w drugiej osobie oparcie i pomoc. Każdy marzy chyba o tym, by mieć kogoś, do kogo można zwrócić się w ciężkich chwilach, całkowicie się otworzyć, nie martwiąc się o to, że będzie się ocenianym czy wyszydzanym.

Celebrowanie każdej chwili

W każdej relacji, nie tylko w związku (również w przyjaźni) ważne jest celebrowanie małych momentów, świętowanie każdej chwili. To właśnie takie drobne rzeczy składają się na związek, dlatego nigdy nie należy o nich zapominać.

Wspólne spędzanie czasu jest bardzo ważne, dlatego warto decydować się na różnego rodzaju wyjazdy. Jednym z pomysłów jest SPA dla dwojga. To wspaniała okazja do zrelaksowania się, oderwania myśli od codzienności, skupienia się na sobie nawzajem i swoich emocjach. Wiele par nie lubi jednak tego typu atrakcji, dlatego ciekawym rozwiązaniem jest również spędzenie wolnego czasu w sposób aktywny, na przykład podczas spaceru.

Proste atrakcje cieszą najbardziej

Nie należy jednak ulegać złudzeniu, że bez atrakcji takich jak SPA dla dwojga nie można zbudować dobrego związku. Chodzi bowiem tylko o to, by poświęcić drugiej osobie czas, lepiej się poznać, zżyć z sobą nawzajem. Pieniądze nie mają znaczenia, chodzi o zaangażowanie. Choć wydaje się to oczywiste, wiele osób o tym zapomina – zdaje się im, że bez drogich, zagranicznych wyjazdów i ekskluzywnych prezentów związek nie może być szczęśliwy. To bzdura – najważniejsze jest bowiem ofiarowanie drugiej osobie kawałka siebie, nie swojego majątku.